Bestyrelsen

Du er velkommen til at kontakte et medlemmerne i Roklubben ARA’s bestyrelse, hvis du har spørgsmål eller gode idéer. Ved at benytte bestyrelsen@roklubbenara.dk sender du en mail til hele bestyrelsen på en gang.

Formand
Bjørn Hytte Bisgaard
Ringkøbingvej 3, 2. sal 4
8000 Århus C
Tlf. 60 15 27 99
Mail: formand@roklubbenara.dk

Kasserer

Thomas Warmdahl
Tlf. 50 41 35 99
Mail: kasserer@roklubbenara.dk

Øvrige medlemmer af bestyrelsen

Rikke Brundt Mortensen
Mail: bestyrelsen@roklubbenara.dk

Hanne Blankenberg
Tlf: 28 96 80 59
Mail: bestyrelsen@roklubbenara.dk

Klaus Krusell
Tlf: 53 62 70 07
Mail: bestyrelsen@roklubbenara.dk

Tine Vinther
Tlf. 22 92 59 60
Mail: tine@roklubbenara.dk

Bernd Moellers
Tlf. 24 54 78 38
Mail: bernd@roklubbenara.dk

 

Kontaktpersoner – og tovholdere i klubben
I Roklubben ARA har vi, udover vores bestyrelsesmedlemmer, forskellige kontaktpersoner, som står klar, hvis man har spørgsmål, idéer eller andet på hjerte.

Informationsmail og kartotek
:
ARA News gruppen.
Skal du have en nyhed på hjemmesiden eller i nyhedsmailen, så skriv til news@roklubbenara.dk

Fester:
Bestyrelsen

Instruktion/uddannelse
:
Bestyrelsen
Har du spørgsmål, kan du skrive til info@roklubbenara.dk.

Materiel
:
Bjørn Bisgaard

SE-RO
:
Torkil Christensen

Udlejning af hus og trailer
:
Bjørn Bisgaard

Århus Havn og Havneforeningen
:
Bjørn Bisgaard

Hjemmeside
:
ARA News gruppen: Trine Hundevadt, Hanne Petersen og Morten Krogh Nielsen

Brabrand Rostadion
:
Søren Dam og Morten Krogh Nielsen